Dyrektor Zarządzający

czerwiec 17, 2024

Opis pracy

Poszukujemy Dyrektor Zarządzający dla naszego klienta, firmy zajmującej się rozwiązaniami energetycznymi w Polsce.

Nasz klient projektuje i dostarcza dostosowane do indywidualnych potrzeb, wysokowydajne zakłady produkcyjne dla przemysłu płyt drewnopochodnych, motoryzacji i recyklingu, a także elektrownie do produkcji energii na całym świecie. Posiadają jednostki produkcyjne w Finlandii, Niemczech, Kanadzie, USA, Czechach i Chinach, a jednostki handlowe i serwisowe na całym świecie. Grupa zatrudnia ponad 1800 osób. Jeden podmiot jest największym dostawcą i liderem rynku zakładów produkujących płyty wiórowe, MDF i OSB w branży płyt drewnopochodnych. Inny podmiot, z siedzibą w Sosnowcu, specjalizuje się w energetyce i zatrudnia około 20 ekspertów w zakresie inżynierii, projektowania technicznego i kontroli jakości w globalnym biznesie energetycznym firmy. Zespół w Polsce projektuje kotły energetyczne oraz wspiera inżynierię detali rurociągów i konstrukcji stalowych dla europejskich projektów elektrowni.

Obowiązki:

  • Nadzoruje zarówno zarządzanie operacyjne, jak i strategiczne polskim podmiotem, ze szczególnym uwzględnieniem inżynierii kotłów i rurociągów dla elektrowni.
  • Zatrzymaj i rekrutuj talenty inżynieryjne.
  • Wdrażaj cele lokalne zgodne z globalną strategią grupy dla jednostki biznesowej ds. energii.
  • Rozwiń lokalną organizację serwisową, aby usprawnić działalność na europejskim rynku części zamiennych.
  • Zarządzaj lokalizacją profesjonalnie i dyscyplinowo, z odpowiedzialnością za zyski i straty.
  • Usprawnij procesy kontroli jakości lokalnych zakupów w Polsce, zgodnie ze strategią zakupową grupy.
  • Optymalizuj lokalne procedury i procesy zakupowe.
  • Negocjuj ceny i umowy.
  • Zajmuj się kontrolingiem finansowym, raportowaniem i administracją.
  • Napędzaj rozwój biznesu w Polsce.

Umiejętności/Wiedza:

  • Doświadczenie zawodowe w zakresie inżynierii i projektowania instalacji, w szczególności elektrowni.
  • Doświadczenie w kierowaniu zespołami inżynierskimi, zarządzaniu personelem i zarządzaniu zmianą.
  • Silne umiejętności komunikacyjne (werbalne i pisemne), organizacyjne, moderacyjne i prezentacyjne, a także zdolności strategiczne i operacyjne.
  • Biegła znajomość oprogramowania MS Office.
  • Doświadczenie w sprzedaży i zakupach, umiejętności negocjacyjne oraz podstawowa znajomość prawa umów.
  • Biegła znajomość języka angielskiego (w mowie i piśmie);
  • Znajomość języka niemieckiego będzie zaletą.
  • Podstawowa znajomość SAP będzie zaletą.
  • Doświadczenie w zarządzaniu i administrowaniu firmą o podobnej wielkości.

W sprawie zgłoszeń prosimy o kontakt z Agnieszką pod nr tel agnieszka@cfwrecruitment.com lub aplikuj poprzez to ogłoszenie.

Chcesz aplikować na tę ofertę pracy?

Poinformuj firmę, że znalazłeś to stanowisko na tej tablicy ogłoszeń, aby nas wesprzeć, abyśmy mogli nadal publikować fajne oferty pracy.

Podanie o pracę