Menedżer Wycen Inwestycji

5 września 2024

Opis pracy

Przegląd stanowiska

Obecnie poszukujemy doświadczonego Investment Valuation Manager, który dołączy do szybko rozwijającego się zespołu Valuation & Portfolio Monitoring naszego klienta z siedzibą w Warszawie. Jako główny członek tego zespołu będziesz odgrywać kluczową rolę w ocenie i ocenie różnych portfeli aktywów. Stanowisko to oferuje cenne doświadczenie na rynkach prywatnych i ustrukturyzowanych transakcjach inwestycyjnych w wielu produktach i strukturach kapitałowych.

Podsumowanie roli

Na tym stanowisku będziesz częścią podstawowego zespołu ds. wycen, który współpracuje między Londynem a Warszawą, nadzorując proces wyceny poszczególnych transakcji. Będziesz ściśle współpracować z dyrektorami ds. transakcji, aby przeglądać informacje i modele portfela, konstruktywnie kwestionować oceny wycen, zapewniać dokładność i uczciwość oraz zarządzać procesem audytu, aby zapewnić solidny i wydajny wynik.

Dzięki zorientowanemu na szczegóły i praktycznemu podejściu będziesz zarządzać procesem wyceny w wielu produktach i wspierać kwartalny proces monitorowania portfela za pośrednictwem różnych systemów. Silne umiejętności interpersonalne i komunikacyjne, a także nastawienie na współpracę, są niezbędne, ponieważ będziesz współpracować z kolegami z zespołów transakcyjnych, kadry kierowniczej wyższego szczebla, finansów, operacji funduszy i IT.

Kluczowe Obowiązki:

  • Wycena i kwartalny przegląd portfela (QPR):
    • Dokonywanie przeglądu i kwestionowanie ocen i technik wyceny w celu zapewnienia spójności i zgodności z zasadami wyceny oraz standardami jakości.
    • Wdrażanie najlepszych praktyk w procesie QPR.
    • Planowanie i zarządzanie procesem i harmonogramem QPR, współpraca z interesariuszami, w tym kierownikami transakcji i zespołami finansowymi.
    • Pomaganie w zarządzaniu procedurami audytu związanymi z wyceną, odpowiadanie na pytania audytorów i przygotowywanie niezbędnej dokumentacji.
  • Udoskonalanie procesów i systemów:
    • Bądź na bieżąco z rozwojem technicznym w zakresie wytycznych i praktyk dotyczących wyceny.
    • Współpraca przy projektach transformacyjnych mających na celu udoskonalenie systemów i procesów monitorowania i wyceny portfela.
  • Monitorowanie portfela i wsparcie transakcji:
    • Nadzorowanie gromadzenia informacji, ich aktualizacji i monitorowania odpowiednich wskaźników transakcji.
    • Przeprowadzaj analizy w celu wyciągania wniosków z danych portfelowych.

Umiejętności i doświadczenie:

  • Kwalifikacje księgowe i co najmniej pięcioletnie doświadczenie zawodowe po uzyskaniu kwalifikacji.
  • Wysokie umiejętności w zakresie wyceny technicznej, w tym znajomość podejść dochodowych i rynkowych (CCA i CTA).
  • Doświadczenie w zakresie inwestycji private equity, dłużnych i aktywów realnych.
  • Solidne doświadczenie w księgowości/audycie i dobry zmysł biznesowy.
  • Znajomość programu Excel i modelowania finansowego (np. zdyskontowanych przepływów pieniężnych); doświadczenie w pracy z bazami danych badawczych, np. Capital IQ.
  • Dbałość o szczegóły, proaktywne podejście i praktyczne podejście.
  • Dobre umiejętności komunikacyjne i interpersonalne.
  • Umiejętności analizy danych, w tym doświadczenie w korzystaniu z Power Query, Power Pivot lub Power BI, będą dodatkowym atutem.

Korzyści:

Ramy świadczeń dla naszych klientów koncentrują się na:

  • Dobre samopoczucie: Wspieranie dobrego samopoczucia psychicznego, fizycznego i finansowego, a także zaspokajanie potrzeb związanych ze stylem życia.
  • Inkluzywność: Zapewniamy konkurencyjne korzyści niezależnie od tego, kim jesteś i gdzie się znajdujesz.
  • Długowieczność: Zapewnienie długoterminowych i zrównoważonych korzyści projektowych.

Jeśli jesteś przedsiębiorczym, zorientowanym na szczegóły profesjonalistą z dużym doświadczeniem w wycenach i monitorowaniu portfeli, zachęcamy Cię do aplikowania na tę ekscytującą ofertę pracy u naszego klienta.

Aplikować:

Prosimy o przesłanie CV lub złożenie aplikacji już teraz poprzez kontakt z Agnieszką pod adresem agnieszka@cfwrecruitment.com.

Chcesz aplikować na tę ofertę pracy?

Poinformuj firmę, że znalazłeś to stanowisko na tej tablicy ogłoszeń, aby nas wesprzeć, abyśmy mogli nadal publikować fajne oferty pracy.

Podanie o pracę