Współpracownik podatkowy

czerwiec 11, 2024

Opis pracy

Czy jesteś doświadczonym specjalistą podatkowym z pasją do innowacji i doświadczeniem w zarządzaniu aktywami? CFW z radością prezentuje ekscytującą możliwość dołączenia do naszego cenionego klienta, prywatnej firmy, która od pięciu lat znajduje się w czołówce branży w Warszawie. Mając siedzibę w Nowym Jorku, nasz klient jest dumny ze wspierania energii, innowacji i dążenia do doskonałości. Jesteśmy z nimi partnerami od pierwszego dnia, a oni teraz szukają kreatywnego myśliciela, który dołączy do ich dynamicznego zespołu na stanowisku doradcy podatkowego.

O FIRMIE:

Globalna reputacja naszego klienta w zakresie inwestowania trwa już ćwierć wieku i charakteryzuje się doskonałymi zwrotami skorygowanymi o ryzyko, standardami etycznymi i zaangażowaniem w rozwój talentów. Warszawskie biuro, w którym pracuje światowej klasy talent, słynie z doskonałości i innowacyjności w branży. Koncentrując się na przyciąganiu najzdolniejszych umysłów, nasz klient oferuje niezrównane możliwości rozwoju zawodowego.

PODSUMOWANIE ROLI:

Jako specjalista ds. podatków będziesz odgrywać kluczową rolę w zespole podatkowym nadzorującym zgodność z przepisami w przypadku zróżnicowanego portfela, w tym ponad 30 funduszy, ponad 75 spółek private equity i spółek zarządzających, zamożnych osób fizycznych oraz organizacji zwolnionych z podatku. Współpracując z wiodącymi firmami księgowymi, będziesz przyczyniać się do przygotowywania i przeglądu różnych dokumentów podatkowych, alokacji partnerów i szacunków podatkowych. Stanowisko obejmuje dynamiczny zestaw obowiązków, od wykorzystania programu Microsoft Excel do zarządzania danymi po aktywne uczestnictwo w ulepszaniu i utrzymywaniu zastrzeżonych narzędzi technologii podatkowej.

KLUCZOWE OBOWIĄZKI:

W tej roli będziesz:

  • Przygotowujemy i przeprowadzamy wstępne przeglądy różnych dokumentów podatkowych, alokacji spółek i szacunków podatkowych, głównie w przypadku private equity i venture capital.
  • Codziennie korzystaj z programu Microsoft Excel, koncentrując się na zarządzaniu danymi.
  • Współpraca z zespołem Tax Technology przy projektowaniu, ulepszaniu i utrzymaniu autorskiego oprogramowania i narzędzi automatyzacji.
  • Projektuj i utrzymuj automatyzujące przepływy pracy przy użyciu technologii takich jak VBA, Alteryx, SQL i Tableau.
  • Obsługa autorskiego oprogramowania wewnętrznego umożliwiającego generowanie Załączników K-1 oraz wzorów zeznań podatkowych dla zewnętrznych doradców podatkowych.
  • Pomoc w audytach przeprowadzanych przez federalne i stanowe organy podatkowe.
  • Odpowiadaj na zapytania ad hoc z innych działów dotyczące skutków podatkowych potencjalnych transakcji i sprawozdawczości podatkowej inwestorów.

WYMAGANE KWALIFIKACJE:

Aby odnieść sukces na tym stanowisku powinieneś posiadać:

  • Minimum czteroletnie doświadczenie w pracy w księgowości lub podatkach.
  • Wykształcenie wyższe na kierunku rachunkowość lub pokrewne, posiadające duże umiejętności księgowe.
  • Bogate doświadczenie w obsłudze komputera i technologii, w tym zaawansowana znajomość programu Microsoft Excel, znajomość VBA będzie dodatkowym atutem.
  • Znajomość Alteryx, SQL i Tableau.
  • Doskonała znajomość języka angielskiego, zarówno w mowie, jak i piśmie.
  • Wyjątkowe umiejętności organizacyjne i rozwiązywania problemów.
  • Analityczny sposób myślenia, silna etyka pracy i przywiązanie do standardów etycznych.
  • Zainteresowanie pracą z technologią i automatyzacją.

ŚWIADCZENIA PRACOWNICZE:

  • Nasz Klient ceni dobro i rozwój swoich pracowników, oferując kompleksowy pakiet świadczeń obejmujący:
  • Karta sportowa
  • Prywatne ubezpieczenie na życie
  • Prywatna opieka medyczna i stomatologiczna z zasiłkiem okulistycznym
  • Prywatny program emerytalny
  • Możliwości wolontariatu
  • Wsparcie dla grup sympatii prowadzonych przez pracowników
  • Ubezpieczenie od następstw nieszczęśliwych wypadków w podróży służbowej
  • Program pomocy pracownikom
  • Zwrot kosztów pomocy edukacyjnej

Jeśli jesteś osobą początkującą, z nienaganną dbałością o szczegóły, posiadającą kwalifikacje i umiejętności opisane powyżej, czekamy na Twoją opinię! Skontaktuj się z Angeliką pod adresem angelika@cfwrecruitment.com  aby bliżej poznać tę ekscytującą możliwość. Dołącz do zespołu naszego klienta i bądź częścią innowacyjnego i dynamicznego środowiska, w którym Twoja wiedza będzie się rozwijać.

Chcesz aplikować na tę ofertę pracy?

Poinformuj firmę, że znalazłeś to stanowisko na tej tablicy ogłoszeń, aby nas wesprzeć, abyśmy mogli nadal publikować fajne oferty pracy.

Podanie o pracę